Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty dysKALKULIA część 1

Wakacyjne warsztaty dla nauczycieli.


Dyskalkulia piętno ucznia - wyzwanie dla nauczyciela.

Najbliższe szkolenie: Część 1 - 
21 października 2018  godz 10:00 - 18:00

Miejsce: Warszawa - Imielin
ul Dereniowa 6 (1 piętro w pawilonach, wejście schodami od strony osiedla)

Adresaci: Dla nauczycieli, pedagogów i psychologów, rodziców i dziadków oraz wszystkich zainteresowanych.

Forma: Warsztaty interaktywne, prezentacja multimedialna, zabawy i ćwiczenia praktyczne.

Cel: Nabycie praktycznych umiejętności  pracy z dzieckiem z dyskalkulią metodami szybkiej pamięci +.

Szkolenie Prowadzi: Barbara Piast autorka metody Bajkowa Tabliczka. więcej o metodzie.
Prelegentka, sama borykająca się z dyskalkulią, zdradzi tajemnice jak otworzyć zamknięte wrota do Królestwa Matematyki. Opowie jak żyje się bez poczucia czasu, jak zapamiętać datę swoich urodzin, jak sobie radzić, gdy wszystkie ceny wyglądają tak samo.

 poruszy Zagadnienia: 
• Dlaczego zdolne dzieci nie mogą nauczyć się tabliczki mnożenia - o dysleksji i dyskalkulii

• ćwiczenia Kinezjologii Edukacyjnej wspierające pamięć matematyczną

• Zaburzenia postrzegania Liczb - jak dyslektyk widzi abstrakcyjne znaki graficzne.

• Ćwiczenia z cyfrą
 


• Metody nauki przyjazne dla mózgu. - Wizualizacje  cyfr.  Mnemotechniki
• Bajkoterapia - BAJKOWA TABLICZKA czyli mnożenie inaczej.
• Gry i zabawy Bajkowej Tabliczki

• Zegarkowo - jak pokonać problemy z odczytywaniem godzin na cyferblacie.
więcej o warsztacie

Korzyści dla uczestników:
• Poznanie świata dyskalkulii, zrozumienie problemów z jakimi boryka się dziecko obarczone tą dysfunkcją
• Zapoznanie się ze skutecznymi technikami pracy z cyfrą w aspekcie dyskalkulii
• Nabycie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi metodami nauczania (mnemotechniki), które sprawiają, że dzieci, które do tej pory nie mogły zapamiętać mnożenia, wzorów, opanować umiejętność odczytywania godzina na zegarze, osiągają tę umiejętność.
• Poznanie nowoczesnych technik poprawy koncentracji poprzez stosowanie ćwiczeń Gimnastyki Mózgu.

UWAGA UCZESTNICY KURSU!
Wskazany luźny strój i obuwie na zmianę
Uczestnicy otrzymują materiały powarsztatowe i zaświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów z siedzibą w Warszawie o ukończeniu warsztatu edukacyjnego rekomendowanego przez PSK.
więcej informacji o prowadzącej na Tabliczkamnozenia.pl
Galeria z poprzedniego szkolenia : Kliknij TUTAJ

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o kontakt tel: 889 838 644
 rezerwacja miejsc poprzez przesłanie zgłoszenia: telefoniczna  889 838 644
Zapraszamy, ilość miejsc ograniczona.

Komentarze

  1. Byłam i polecam.Pani Basia jest rewelacyjna.Przekazuje wiedze w sposób zrozumiały i trafia ona zarówno do nauczycieli jak i do rodziców.Jest to szkolenie na którym dowiesz sie wiele ciekawych rzeczy,których nie znajdziesz w książkach.Jeśli ktoś chce pogłębić swoje wiadomości na temat dyskalkulii powinien być na tym szkoleniu.Basia prowadząca czlowiek anioł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo polecam te warsztaty, wszystkim, których dzieci, mają problem z nauką matematyki, zarówno nauczycielom jak i rodzicom.Będąc na nich, nareszcie zrozumiałam dlaczego dla niektórych dzieci, nie jest możliwe nauczyć się liczenia, dodawania, odejmowania a co dopiero tabliczki mnożenia zwykłą metodą, którą uczą się w szkole. Historie uczestników warsztatów, uzmysłowiły mi jak łatwo jest, w naszych szkołach, spisać dziecko na straty i nazwać je leniem lub umysłowo chorym, nie wgłębiając się zupełnie w jego problemy z matematyką. Jakieś 15 lat temu, Basia dowiedziała się od nauczycieli, że jej dziecko, w ogóle nie nadaje się do nauki i nic z niego nie będzie. Dzisiaj chłopak ma 23 lat i studiuje informatykę. Jedna matka, osiągnęła tyle , co sztab nauczycieli i pedagogów. Przez te wszystkie lata, za pomocą prób i błędów, bazując na opracowaniach naukowców, opracowała swoją własną innowacyjną metodę. To, co, ma do powiedzenia i do pokazania, ta Kobieta, przekracza, ludzkie pojęcie. A przy okazji, jej metoda okazała się pomocna wielu, innym, dzieciom. Myślę, że takich ludzi, jak, Ona, potrzeba dzisiaj w polskich szkołach. Bardzo polecam <3 .

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Leniwa ósemka

W Królestwie Matematyki są  dróżki w kształcie znaku nieskończoności. Ja, Król Logikus często po nich spaceruję. Naprawdę lepiej mi się potem liczy! Dziś, jakem Logikus, zachęcam do zrobienia testu Leniwej Ósemki. Zajmie góra pięć minut a przyniesie podstawową wiedzę, jakąż to drogę preferuje nasz,i każdy inny, mózg, gdy się uczy. Potrzebujemy:      ·        Kartkę papieru min A3      ·        Taśmę klejącą      ·        Trzy wyraźnie różniące się od siebie kolorami pisaki/kredki np.        niebieski, czerwony, zielony Procedura:       1.        Przyklejamy kartkę wymiarem poziomym   na płaskiej,                     gładkiej  powierzchni  (biurko, drzwi) – środek kartki na    ...

Bajkowa Tabliczka versus Bajkowa tabliczka mnożenia

Gdy kolejna już osoba zadaje mi pytanie; czy Bajkowa Matma = Bajkowa Tabliczka = Bajkowa Tabliczka mnożenia? Postanowiłam odpowiedzieć w postaci postu. A było to tak: Po sławetnej i jakże spektakularnej nauce tabliczki mnożenia (3 dni mnemotechnik po wcześniejszych ok 2 latach bezowocnego kucia słupków) więcej tu: moja historia Zostałam znów wezwana do szkoły i pani nauczycielka ze zdziwieniem wielkim pyta, jak mi się udało nauczyć dziecko tabliczki tak, że jest najlepszy w klasie a groziło mu przecież niezdanie. Z entuzjazmem neofity opowiadam jak to krokodyl na wózku jeździł ze ślimakiem, co w efekcie daje 42. Pani z grzeczności nie przerywa a mój wywód kończy słowami:    - Nic z tego nie rozumiem, ale efekty są zadziwiające. I na tym by się pewnie sprawa zakończyła, ale przeznaczenie w osobie mojego synka wzięło sprawy w swoje ręce i zadało pytanie, które jako anegdota krąży własnym życiem po sekretariatach:    - Jeśli pani nie umie nauczyć moi...

Dysleksja. Od czego zacząć, czyli jak pomóc dyslektycznemu dziecku.

  Dysleksja to edukacyjne przekleństwo.  Dziecko w okresie przedszkolnym jest super inteligentne, rodzic myśli, kurczę będzie geniuszem w szkole! No może trochę mniej poradne, potyka się o własne nogi, ale jaki bystrzak! Potem nasz geniuszek idzie do szkoły i na pierwszej wywiadówce pani wylewa rodzicowi kubeł zimnej wody na głowę. Że co, że wszystkie dzieci już czytają a on jeden nie? Że co proszę? Zagrożenie dysleksją? A właściwie, do cholery, co to takiego, ta dysleksja? Jaka dysleksja? Jak tak inteligentne dziecko może mieć jakąś dys-coś tam. Dysleksja, najprościej mówiąc to trudności z nauką czytania i pisania, ale nie tylko. To zespół problemów. Czytanie jest niepewne , wręcz wymęczone, pełne błędów i przekręceń. dziecko połyka wyrazy i całe linijki. Płacze, awantury, histeria. Książki lądują na ścianie a rodzic wybiega z pokoju trzaskając drzwiami. Pisanie przypomina grzebanie kury po piasku i jest równie nieczytelne. Prace domowe ciągną się godzinami, zabierają całe wi...