Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty dysKALKULIA część 2

Wakacyjne warsztaty dla nauczycieli  część 2


Dyskalkulia piętno ucznia - wyzwanie dla nauczyciela.

Najbliższe szkolenie Część 2 
- 27 sierpnia 2018  godz 9:00 - 16:00

Cena: UWAGA wakacyjna promocja 130 zł +VAT - 6 godzin + dwie 1/2 godzinne przerwy 
Miejsce: Warszawa - Imielin
ul Dereniowa 6 (1 piętro w pawilonach, wejście schodami od strony osiedla)

Adresaci
Dla osób, które ukończyły Warsztat:  Dyskalkulia piętno ucznia - wyzwanie dla nauczyciela, część 1

Forma: Warsztaty interaktywne, prezentacja multimedialna, zabawy i ćwiczenia praktyczne.

Cel: Poznanie praktycznych pomocy edukacyjnych do pracy z dzieckiem z dyskalkulią metodami szybkiej pamięci +.

Szkolenie Prowadzi znana z 1 części autorka metody Bajkowa Tabliczka. Barbara Piast  więcej o metodzie.
Prelegentka, sama borykająca się z dyskalkulią, zdradzi tajemnice jak otworzyć zamknięte wrota do Królestwa Matematyki. Bardziej szczegółowo omówi pomoce używane w Bajkowej Tabliczce i ZEGARKOWIE.

 poruszy Zagadnienia:
• Arte-terapia - tabliczka mnożenia jako trauma - wstęp


• Metody nauki przyjazne dla mózgu. - Wizualizacje  cyfr.  Mnemotechniki jako podstawowa umiejętność wykorzystywana przy pokonywaniu dyskalkulii.
• Bajkoterapia - BAJKOWA TABLICZKA czyli mnożenie inaczej.
• Gry i zabawy Bajkowej Tabliczki - ciąg dalszy.

• Zegarkowo - jak pokonać problemy z odczytywaniem godzin na cyferblacie - ciąg dalszy.
więcej o warsztacie

Korzyści dla uczestników:
• Poznanie świata dyskalkulii, zrozumienie problemów z jakimi boryka się dziecko obarczone tą dysfunkcją
• Zapoznanie się ze skutecznymi technikami pracy z cyfrą w aspekcie dyskalkulii
• Nabycie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi metodami nauczania (mnemotechniki), które sprawiają, że dzieci, które do tej pory nie mogły zapamiętać mnożenia, wzorów, opanować umiejętność odczytywania godzina na zegarze, osiągają tę umiejętność.
• Poznanie nowoczesnych technik poprawy koncentracji poprzez stosowanie ćwiczeń Gimnastyki Mózgu.

UWAGA UCZESTNICY KURSU!
Wskazany luźny strój i obuwie na zmianę
Uczestnicy otrzymują materiały powarsztatowe i zaświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów z siedzibą w Warszawie o ukończeniu warsztatu edukacyjnego rekomendowanego przez PSK.
więcej informacji o prowadzącej na Tabliczkamnozenia.pl

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o kontakt tel: 889 838 644
 rezerwacja miejsc poprzez przesłanie zgłoszenia: kliknij TU, żeby zarezerwować
Zapraszamy, ilość miejsc ograniczona.

Komentarze

  1. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia czy iść to niech zapisuje się czym prędzej.Warsztaty dają uczestnikowi wiedze której nie znajdzie w książkach.Można poznać nowe metody pracy z dziećmi.Nigdzie nie zobaczysz tego co u Pani Basi.Zapisujcie sie bo warto.Znam bajkową tabliczkę i jest rewelacyjna.Dzieci w szkole sa zachwycone.Tabliczka może być zabawą i przyjemnością.Teraz z niecierpliwością czekam na zegary.

    OdpowiedzUsuń
  2. Warsztat fantastyczny. Mnóstwo praktycznych rad i inspiracji. Warto było jechać az że Szczecina.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Leniwa ósemka

W Królestwie Matematyki są  dróżki w kształcie znaku nieskończoności. Ja, Król Logikus często po nich spaceruję. Naprawdę lepiej mi się potem liczy! Dziś, jakem Logikus, zachęcam do zrobienia testu Leniwej Ósemki. Zajmie góra pięć minut a przyniesie podstawową wiedzę, jakąż to drogę preferuje nasz,i każdy inny, mózg, gdy się uczy. Potrzebujemy:      ·        Kartkę papieru min A3      ·        Taśmę klejącą      ·        Trzy wyraźnie różniące się od siebie kolorami pisaki/kredki np.        niebieski, czerwony, zielony Procedura:       1.        Przyklejamy kartkę wymiarem poziomym   na płaskiej,                     gładkiej  powierzchni  (biurko, drzwi) – środek kartki na    ...

Bajkowa Tabliczka versus Bajkowa tabliczka mnożenia

Gdy kolejna już osoba zadaje mi pytanie; czy Bajkowa Matma = Bajkowa Tabliczka = Bajkowa Tabliczka mnożenia? Postanowiłam odpowiedzieć w postaci postu. A było to tak: Po sławetnej i jakże spektakularnej nauce tabliczki mnożenia (3 dni mnemotechnik po wcześniejszych ok 2 latach bezowocnego kucia słupków) więcej tu: moja historia Zostałam znów wezwana do szkoły i pani nauczycielka ze zdziwieniem wielkim pyta, jak mi się udało nauczyć dziecko tabliczki tak, że jest najlepszy w klasie a groziło mu przecież niezdanie. Z entuzjazmem neofity opowiadam jak to krokodyl na wózku jeździł ze ślimakiem, co w efekcie daje 42. Pani z grzeczności nie przerywa a mój wywód kończy słowami:    - Nic z tego nie rozumiem, ale efekty są zadziwiające. I na tym by się pewnie sprawa zakończyła, ale przeznaczenie w osobie mojego synka wzięło sprawy w swoje ręce i zadało pytanie, które jako anegdota krąży własnym życiem po sekretariatach:    - Jeśli pani nie umie nauczyć moi...

Dysleksja. Od czego zacząć, czyli jak pomóc dyslektycznemu dziecku.

  Dysleksja to edukacyjne przekleństwo.  Dziecko w okresie przedszkolnym jest super inteligentne, rodzic myśli, kurczę będzie geniuszem w szkole! No może trochę mniej poradne, potyka się o własne nogi, ale jaki bystrzak! Potem nasz geniuszek idzie do szkoły i na pierwszej wywiadówce pani wylewa rodzicowi kubeł zimnej wody na głowę. Że co, że wszystkie dzieci już czytają a on jeden nie? Że co proszę? Zagrożenie dysleksją? A właściwie, do cholery, co to takiego, ta dysleksja? Jaka dysleksja? Jak tak inteligentne dziecko może mieć jakąś dys-coś tam. Dysleksja, najprościej mówiąc to trudności z nauką czytania i pisania, ale nie tylko. To zespół problemów. Czytanie jest niepewne , wręcz wymęczone, pełne błędów i przekręceń. dziecko połyka wyrazy i całe linijki. Płacze, awantury, histeria. Książki lądują na ścianie a rodzic wybiega z pokoju trzaskając drzwiami. Pisanie przypomina grzebanie kury po piasku i jest równie nieczytelne. Prace domowe ciągną się godzinami, zabierają całe wi...